Kupcy z Limanowej na Mazurach

Kupcy z Limanowej na Mazurach

Oddział Limanowa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej urządził wyjazd dla swoich członków i sympatyków na Mazury. Prezes Oddziału w Limanowej Tadeusz Witecki zadbał o znakomity program turystyczny oraz spotkania z partnerami gospodarczymi a także przedstawicielemi lokalnych władz. W wyjeździe wzieli udział także reprezentanci Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem, zastępcą prezesa Jerzym Kotalą, szefem Sekcji KKK Polskie Sklepy Andrzejem Kocem i pełnomocnikiem prezydium KKK ds. Oddziałów Terenowych Grzegorzem Kosowskim.


W wyjeździe uczestniczyło ponad 30 osób. Bazą była miejscowość Mierzejowo. W pierwszym dniu po przyjeździe kupcy z Limanowej spotkalisię z burmistrzem Mrągowa dr hab. Stanisławem Bułajewskim, a na uroczystej kolacji podejmowali w Mierzejowie m.in. starostę powiatu mrągowskiego Barbarę Kuźmicką-Rogalę, komendanta mrągowskiej PSP Mirosłąwa Kozaka, prezesa Mrągowskiego Stowarzyszenia Gospodarczego Andrzeja Karczewskiego i b. przewodniczącego Rady Miasta Mrągowa Zbigniewa Lubowickiego.
Podczas pobytu na Mazurach turyści z Limanowej i Krakowa zwiedzili wioskę Wikingów, pływali statkiem po jeziorze Śniadrwy, zwiedzili Mikołajki i Mrągowo (byli m.in. w amfiteatrze), pływali kajakami po Krutyni, a w ostatnim dniu w niedzielę uczestniczyli w mszy świętej w Świętej Lipce, a potem wysłuchali koncertu organowego.


Drukuj