Wypalenie zawodowe. Jak przeciwdziałać, rozpoznawać i pomagać

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner, portal branżowy HRPolska.pl oraz Konfederacja Lewiatan zapraszają serdecznie do udziału w konferencji HRLab – „Wypalenie zawodowe. Jak przeciwdziałać, rozpoznawać i pomagać”, która odbędzie się online 13 stycznia 2022 o godzinie 10:00.

Dobre zdrowie pracownika przekłada się na jego efektywność, a także niejednokrotnie na poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy, jak również na fluktuację kadr i na sytuację na całym rynku pracy w ogóle.
Każdy pracownik w swojej karierze zawodowej stawia czoła wielu trudnym wyzwaniom. Jednym z nich może być wypalenie zawodowe, które niedawno zostało wpisane do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych Światowej Organizacji Zdrowia jako syndrom zawodowy znacząco wpływający na stan zdrowia.
70% organizacji biznesowych i społecznych w Polsce już zmaga się z problemem wypalenia zawodowego swoich pracowników. Stąd, żeby zrozumieć złożoność tego zjawiska, przygotować się do zmian i umiejętnie rozwiązywać problemy warto zapoznać się z różnymi aspektami tego problemu, tj. poznać przyczyny i skutki tego zjawiska, możliwe formy pomocy, obowiązujące procedury i przepisy prawa, a także doświadczenie innych w tym zakresie.
Warto więc wziąć udział w konferencji HRLab będącej odpowiedzią na potrzeby pracodawców i pracowników w tym zakresie.
W związku z tym podczas konferencji m.in.:
- Omówimy przyczyny i skutki wypalenia zawodowego oraz metody skutecznego radzenia sobie z tą chorobą;
- Porozmawiamy o tym jak będą interpretowane obowiązujące przepisy pod kątem wypalenia zawodowego oraz jakie świadczenia będzie można uzyskać z tytułu niemożności pracy;
- Przekażemy praktyczną wiedzę nt. motywacji do działania i wprowadzania zmian;
- Wskażemy konkretne przykłady zmian, które będą sprzymierzeńcami w przypadku osób zagrożonych wypaleniem zawodowym.
Konferencja jest podzielona na trzy bloki tematyczne, w ramach których zaproszeni eksperci – psychologowie, orzecznik ZUS, ekspert ds. rynku pracy, HR Business Partnerzy, menedżerowie - przybliżą zagadnienie wypalenia zawodowego z różnych perspektyw.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a konferencja odbędzie się online.
Szczegółowy program i zapisy:
https://www.marr.pl/hrlab/