niedziela, 26 listopad 2017 16:21

Niedziela na Targach Bożonarodzeniowych

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych. W niedzielę  na estradzie Targów wystąpił zespół folklorystyczny „Skład Niearchaiczny” z Żywca, a o godz. 18 odbędzie się spektakl muzyczny pt. „W kawiarni u Antoniowej” przygotowany przez Fundację Grupy „Adalex”.

niedziela, 26 listopad 2017 10:46

Święto Kupca 2017 w Proszowicach

Mszą świętą w kościele parafialnym w Proszowicach zainaugurowano tegoroczne Święto Kupca.

sobota, 25 listopad 2017 10:22

Targi Bożonarodzeniowe 2017 - dzień drugi

Słonecznie rozpoczął się drugi dzień na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja. w Południe polecą one przypiete do balonów do nieba. Ciekawe czy trafia pod właściwy adres. Wieczorem o godz. 18 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oficjalnie ogłosi, że Targi sa otwarte i zapali światła na choince koło kościoła Mariackiego. Choinka ubrana jest w barwach biało-niebieskich. To nie tylko kolory Krakowa ale również Wyspiańskiego. Obejrzyjcie galerię!

piątek, 24 listopad 2017 14:03

Targi Bożonarodzeniowe 2017 - dzień pierwszy

Poczujmy magię świąt na Rynku Gównym, informacja o Targach Bożonarodzeniowych 2017. Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. w dniach 24 listopada - 26 grudnia 2017r. zapraszają na Targi Bożonarodzeniowe. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie. Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

XXVII Edycja Konkursu „Teraz Polska”

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum