Przy pięknej pogodzie i wielkim zainteresowaniu ludzi odbyła się prezentacja miasta i gminy Limanowa na krakowskim Rynku Głównym. Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Limanowej na czele z zastępcą prezesa Tadeuszem Witeckim skorzystał z zaproszenia organizatorów Targów Bożonarodzeniowych i przyjechał z atrakcyjnym programem. Głównymi bohaterami prezentacji byli członkowie zespołu ludowego "Przyszowianie".

Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęli tegoroczne świętowanie kupcy proszowiccy. Ks. proboszcz Jan Zwierzchowski w kazaniu mówił o powinnościach każdego człowieka. Powiedział, że każdy powinien w życiu robić to, do czego został powołany i ciągle się w tym działaniu doskonalić.

Mszą świętą w kaplicy św. Eligiusza, patrona złotników w kościele ojców Franciszkanów rozpoczęli świętowanie krakowscy złotnicy. Warunki były trochę polowe, remontowane są bowiem klasztorne krużganki i dojście do kaplicy jest utrudnione. W samej kaplicy złożone są wielkie obrazy, które na czas remontu zdjęte są ze ścian. W święcie złotników uczestniczyli m.in. prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski, dyrektor Izby Anna Adamczyk, cechmistrze krakowskich cechów. Był też Jerzy Kurczok, cechmistrz złotników, jubilerów i grawerów z Katowic.

Krakowska Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek z zastępcami Janem Wiesławem Nalepą i Jackiem Fortuną.

02 grudnia na krakowskim rynku zostanie zorganizowana impreza pod nazwą "Prezentacja Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Limanowej". W programie; Występ zespołu regionalnego Przyszowianie - powiat limanowski  "Dożynki w Przyszowej", "kręcenie powrozów" prezentacja potraw regionalnych wraz z degustacja występ kapeli regionalnej, wystawa rękodzieła regionalnego. 

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum