piątek, 07 kwiecień 2017 20:33

Widowisko plenerowe „Vivat Kościuszko!”

W piątek 7  kwietnia  na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się widowisko plenerowe „Vivat  Kościuszko!”, inspirowane monumentalnym obrazem Jana Styki „Polonia, Konstytucja 3 maja 1791”. Wydarzenie związane jest z zainaugurowanym w Krakowie pod koniec marca Rokiem Tadeusza Kościuszki. Jedna ze scen - przysięga Tadeusza Kościuszki została odegrana na estradzie Targów Wielkanocnych organizowanych przez Krakowską Kongregację Kupiecką.

W sobotę 8 kwietnia w samo południe oficjalne otwarcie tegorocznych Targów Wielkanocnych. Kramy działają już od piątku.

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na spotkaniu kończącym tegoroczny cykl imprez z okazji Dni Wiednia w Krakowie. Odbyło się ono w minioną środę w restauracji hotelu "Pod Różą".
Wiedeń to nie tylko Hofburg, historia Habsburgów, walc, Prater, Opera Wiedeńska i tort Sachera. Stolica Austrii to nowoczesne i innowacyjne miasto, które podąża za najnowocześniejszymi trendami i wyznacza nowe kryteria, aby podnieść jakość życia mieszkańców. Wiedeń nie bez powodu już po raz ósmy znalazł się na pierwszym miejscu w raporcie Mercera jako miasto zapewniające swoim mieszkańcom najwyższą jakość życia na świecie. Jako miasto przyjazne i nowoczesne Wiedeń oferuje niebywałe możliwości rozwoju gospodarczego, a do tego chętnie dzieli się bogatym doświadczeniem z innymi miastami.
Dla Krakowa Wiedeń to miasto szczególne. Już od lat miasta prowadzą intensywną współpracę, która obejmuje działania na wielu płaszczyznach. Wynikiem tej współpracy są zbliżające się Dni Wiednia w Krakowie, z bogatym programem konferencyjnym dotyczącym m.in. jakości powietrza, zarządzania energią, imprez masowych i środowisk gospodarczych.

środa, 05 kwiecień 2017 11:16

Kondolencje dla Bogdana Preinla

Szanownemu Panu
Bogdanowi Preinl
wyrazy najgłębszego współczucia
z powodu śmierci MATKI
składa Prezes oraz Członkowie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum