niedziela, 14 kwiecień 2019 20:39

Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie otwarte

Jacek Majchrowski, prezydenta Krakowa i Tomislav Vidosevič, ambasador Chorwacji w Polsce otworzyli oficjalnie Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie. Gości było wielu, możecie ich zobaczyć na zdjęciach. Przemówienia wygłosili prezydent Jacek Majchrowski, ambasador Chorwacji Tomislav Vidosević i Darko Karen, żupan województwa Koprivničko Križevačkiego.

Najważniejszym akcentem tegorocznego otwarcia Targów była prezentacja "Pisanek od serca". To dzieła sztuki, które są znakiem rozpoznawczym województwa Koprivničko Križevačkiego. Pisanki pięknie wpisały się w krakowski Rynek i stały ważnym symbolem tegorocznego Targu Wielkanocnego.

Przybywajcie więc na krakowski Rynek! U stóp kościoła św. Wojciecha zobaczycie niezwykłe pisanki - dar województwa Koprivničko Križevačkiego (płn. Chorwacja) dla mieszkańców Krakowa. Jako symbol przyjaźni i radości Świąt Wielkanocnych. „Pisanki od serca” są po raz pierwszy w Polsce. Wcześniej były już w 120 miastach świata (m.in. w Paryżu, Nowym Jorku, Klagenfurcie…).

Od 2008 roku „Pisanki od serca” mają status Chorwackich Dóbr Kultury Niematerialnej. Powstało ponad 100 niepowtarzalnych pisanek, część z nich została przekazana innym miastom na świecie jako symbol przyjaźni, miłości i radości związanej z Wielkanocą. Jaja wielkanocne z Koprivnicy zdobiły place, galerie handlowe, czy wystawy m.in. Nowego Jorku, Mediolanu, Budapesztu, Pragi, Monachium, Wiednia, Paryża czy Brukseli.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum