niedziela, 14 kwiecień 2019 20:39

Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie otwarte

Jacek Majchrowski, prezydenta Krakowa i Tomislav Vidosevič, ambasador Chorwacji w Polsce otworzyli oficjalnie Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie. Gości było wielu, możecie ich zobaczyć na zdjęciach. Przemówienia wygłosili prezydent Jacek Majchrowski, ambasador Chorwacji Tomislav Vidosević i Darko Karen, żupan województwa Koprivničko Križevačkiego.

Najważniejszym akcentem tegorocznego otwarcia Targów była prezentacja "Pisanek od serca". To dzieła sztuki, które są znakiem rozpoznawczym województwa Koprivničko Križevačkiego. Pisanki pięknie wpisały się w krakowski Rynek i stały ważnym symbolem tegorocznego Targu Wielkanocnego.

Przybywajcie więc na krakowski Rynek! U stóp kościoła św. Wojciecha zobaczycie niezwykłe pisanki - dar województwa Koprivničko Križevačkiego (płn. Chorwacja) dla mieszkańców Krakowa. Jako symbol przyjaźni i radości Świąt Wielkanocnych. „Pisanki od serca” są po raz pierwszy w Polsce. Wcześniej były już w 120 miastach świata (m.in. w Paryżu, Nowym Jorku, Klagenfurcie…).

Od 2008 roku „Pisanki od serca” mają status Chorwackich Dóbr Kultury Niematerialnej. Powstało ponad 100 niepowtarzalnych pisanek, część z nich została przekazana innym miastom na świecie jako symbol przyjaźni, miłości i radości związanej z Wielkanocą. Jaja wielkanocne z Koprivnicy zdobiły place, galerie handlowe, czy wystawy m.in. Nowego Jorku, Mediolanu, Budapesztu, Pragi, Monachium, Wiednia, Paryża czy Brukseli.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum