Msza św. na Wawelu w intencji gen. T. Jordan - Rozwadowskiego

Msza św. na Wawelu w intencji gen. T. Jordan - Rozwadowskiego

Aktualności Odsłony: 143

W imieniu Organizatorów uprzejmie zapraszam na Mszęśw. w dniu 12 sierpnia 2021 roku ( czwartek) o godzinie 17.30 – w sto pierwszą rocznicę rozpoczęcia Bitwy Warszawskiej – decydującej o losach Polski i Europy, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu za spokój duszy generała broni Tadeusza
Jordan – Rozwadowskiego oraz wszystkich jego żołnierzy, którzy w latach 1919 – 1920 bronili młodej niepodległości oraz naszej cywilizacji i wiary przed sowiecką nawałnicą.

Mszę będzie koncelebrował Jego Ekscelencja Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski. Swoją obecność potwierdzili już Pan Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki oraz Pan Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Na Mszy będą też obecni inni prezydenci miast, spodziewamy się również innych znanych polityków, np. Prezesa Kosiniaka-Kamysza, który był na mszy w Katedrze Polowej jesienią ubiegłego roku. Będą żołnierskie poczty sztandarowe oraz poczty sztandarowe organizacji (w tym ZHR i PCK). Nie może zabraknąć sztandaru Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Organizatorami inicjatywy są : Piotr Rozwadowski – stryjeczny wnuk Generała, Prezes Stowarzyszenia Rodziny Jordan – Rozwadowskich, Wojciech Papis – inicjator całej akcji oraz Krzysztof Wojciech Karcz z Krakowa.
12 sierpnia 2020 roku, dokładnie w stulecie rozpoczęcia Bitwy Warszawskiej odbyła się Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, w intencji generała broni Tadeusza Jordan – Rozwadowskiego i jego bohaterskich żołnierzy, którzy brali w niej udział.
18 października 2020 r. , w tym samym miejscu , z okazji 92 rocznicy śmierci Generała odbyła się druga Msza św. w tej samej intencji, w której , pomimo rozwijającej się pandemii, uczestniczyła licznie rodzina Jordan – Rozwadowskich, przedstawiciel Sztabu Generalnego WP, dowódca jednostki 23 Pułk Artylerii im. gen. T. Jordan- Rozwadowskiego, ze sztandarem i wartą honorową, delegacja Związku Harcerzy Rzeczypospolitej ze sztandarem, zaproszeni politycy, samorządowcy oraz mieszkańcy Warszawy pragnący pomodlić się za Generała.
Teraz nadchodzi czas, aby uroczyście uczcić pamięć generała broni Tadeusza Jordan – Rozwadowskiego na Wawelu. Oczywiście na początku kwietnia b.r. będziemy drukować i przekazywać imienne zaproszenia. Bądźmy zatem w kontakcie.
Pozdrawiam Wojciech Papis

Drukuj