W kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła rozpoczęły się uroczystości z okazji święta Cechu Rzemiosł Skórzanych. Odprawił ją proboszcz ks. prof. Jan Machniak. W kazaniu mówił m.in. o patronach rzemieślników parających się pracą w branży skórzanej: Kryspinie i Kryspinianie.
Po nabożeństwie wszyscy udali się do sali Na Kotłowem. Tu odbyły się oficjalne uroczystości. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek. Starszym cechu jest Jan Baltaza.

niedziela, 28 styczeń 2018 18:34

Bal karnawałowy Kół Gospodarczych Krakowa

W sobotę, 27 stycznia w restauracji Hawełka odbył się doroczny bal karnawałowy Kół Gospodarczych Krakowa. W tym roku gospodarzem balu była Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, a wśród gości znajdowali się również przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Krak-Business". Gwazdą wieczoru, który po mistrzowsku poprowadził Łukasz Lech był Alexander Martinez. Filipińczyk to jedna z największych gwiazd  programu "Mam Talent!".
Na rozpoczęcie balu przybył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W trakcie zabawy dołączył też wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak. Byli szefowie Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek oraz Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Krak-Business" Krzysztof Karcz. W Hawełce wspaniale bawiło się ponad sto osób.

piątek, 26 styczeń 2018 15:24

Głosujcie na Michała Niezabitowskiego

Apel prezesa Wiesława Jopka o wsparcie w głosowaniu dyrektora Michała Niezabitowskiego

Miło nam poinformować, że Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, poprzez osobę dyrektora Michała Niezabitowskiego, zostało nominowane w plebiscycie na "Osobowość Roku 2017" organizowanym przez Gazetę Krakowską. Nominacja została przyznana za otwarcie "Skarbca Krakowskiego, wielkiego muzeum-magazynu". Jest to wyróżnienie za zbiorowy wysiłek MHK, jakim było przygotowanie i otwarcie kolejnego oddziału Thesaurus Cracoviensis, otwartego magazynu studyjnego wraz pracowniami konserwatorskimi i zbiorami zgromadzonymi przez 120 lat! Jeżeli podoba się Państwu idea Thesaurus Cracoviensis, zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie poprzez wysłanie SMS na numer 72355 o treści: OK.54. Głosowanie trwa do 2 lutego br.

Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT

Wysyłajcie SMS pod nr 72355 o treści OK.54

Muzeum Historyczne Krakowa, gminna instytucja kultury, zaprasza do składania ofert na prowadzenie kawiarni w nowotworzonym oddziale MHK-Muzeum Podgórza. Planowane otwarcie nowego oddziału, który mieści się w odrestaurowanych budynkach dawnego Zajazdu pod św. Benedyktem w Krakowie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 planowane jest na 26 kwietnia 2018 r.

Pobierz PDF

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum