Previous Next

Spotkanie z kandydatami do Parlamentu

W czwartek, 19 września w sali Na Kotłowem odbyło się spotkanie z kandydatami do Parlamentu. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek. Mimo wielokrotnych zaproszeń na spotkanie nie dotarli posłowie i kandydaci na posłów i senatorów z PiS. Z rzemieślnikami spotkali się: Agnieszka Ścigaj, Marta Patena, Bogdan Klich, Józef Lassota, Ireneusz Raś, Grzegorz Lipiec, Jerzy Meysztowicz, Aleksander Miszalski, Jerzy Fedorowicz, Rafał Komarewicz i Piotr Kempf.

Komunikat w sprawie opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Komunikat w sprawie opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Dyrektor Wydziału praw Administracyjnych Tomasz Popiołek przysłał do KKK takie oto pismo:

Pobierz PDF

Biesiada przedsiębiorców 2019 w Skawinie

Biesiada przedsiębiorców 2019 w Skawinie

W sobotę 28 września w Skawinie odbędzie się doroczne spotkanie pt. Biesiada przedsiebiorców.

Kraków to wspólnota samorządu, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów

Kraków to wspólnota samorządu, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów

Wypowiedź prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego o mieście i turystach.

Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej 26 września

Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej 26 września

Prezes Wiesław Jopek informuje, że 26 września (czwartek) o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rady Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w siedzibie przy ul. Garbarskiej 14 w Krakowie.

Pobierz PDF

Jesienne strzelanie w krakowskim Bractwie Kurkowym

Jesienne strzelanie w krakowskim Bractwie Kurkowym

W ubiegłą sobotę 14 września w Parku Strzeleckim w Krakowie odbyło się tradycyjne jesienne strzelanie o klejnot króla Kurkowego. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował Zbigniew Burdak, zastępca prezesa. W strzelaniu VIP uplasował się w środkowej części stawki zawodników. Puchar VIP zdobył senator Jerzy Fedorowicz. Puchar królewski Jan Dziura-Bartkiewicz. Super puchar ufundowany przez prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego wygrał Jerzy Fedorowicz, drugie miejsce Jan Dziura-Bartkiewicz, a trzecie Kazimierz Jarosz.

Spotkanie z kandydatami Koalicji Obywatelskiej

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości była gospodarzem pierwszego wyborczego spotkania z kandydatami do parlamentu. Przypomnijmy, że wybory odbędą się 13 października. Kandydaci na posłów i senatorów zastanawiali się podczas tego spotkania nad skutkami finansowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw wynikającymi z podniesienia płacy minimalnej.
W spotkaniu uczestniczyli: senator Bogdan Klich, posłowie Józef Lassota, Ireneusz Raś oraz kandydat do Sejmu Aleksander Miszalski. Ze strony rzemiosła byli: prezes Janusz Kowalski ze swoim zastępcą Tadeuszem Dąbrowskim. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek.

Porozumienie na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Krakowie

Porozumienie na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Krakowie

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na comiesięcznym spotkaniu Porozumienia na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Krakowie. Celem Porozumienia jest stworzenie platformy współdziałania Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami zrzeszającymi i reprezentującymi przedsiębiorców krakowskich, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji małych i średnich przedsiębiorstw. Istotną rolę Porozumienia jest także stworzenie możliwości wymiany informacji i doświadczeń dla poszczególnych instytucji na szerokim forum. Rola Miasta ogranicza się do wykonywania zadań administracyjnych, tzn. zapewnienia pomieszczenia na spotkania Porozumienia, obsługi korespondencyjnej oraz protokołów (oraz w niektórych przypadkach zaproponowaniu tematyki spotkań).

Previous Next

Nie ma kapłaństwa bez Krzyża

Uroczystości odpustowe w parafii Świętego Krzyża zainaugurowały jubileusz 800-lecia jej działalności. Przy okazji świętowano również jubileusze zasłużonych kapłanów, 25 lat biskupstwa ks. Antoniego Długosza i 25 lat kapłaństwa ks. Dariusza Guziaka, proboszcza od Świętego Krzyża. Krakowską Kongregację Kupiecką podczas uroczystości reprezentowali: Beata Pabian-Mikuła  – pełnomocnik ds. imprez kulturalnych i sportowych oraz kontaktów zewnętrznych, Andrzej Koc - przewodniczący Sekcji KKK Polskie Sklepy i Marian Satała - rzecznik prasowy. Beata Pabian-Mikuła dostąpiła zaszczytu recytowania poezji Karola Wojtyły, dziś Świętego Jana Pawła II.

Tysiące wniosków o „500+ dla niepełnosprawnych” w Małopolsce - informacja prasowa ZUS

Tysiące wniosków o „500+ dla niepełnosprawnych” w Małopolsce - informacja prasowa ZUS

Od września ZUS udostępnił formularz wniosku o tzw. świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych. W Małopolsce już niemal 3,8 tys. osób złożyło taki wniosek.