Logo MIRiP dla krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Logo MIRiP dla krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Podczas obchodów Święta Rzemiosła 2024 r. w dniu 26 maja br. Krakowską Kongregacja Kupiecka uhonorowana została specjalnym wyróżnieniem srebrnym Logo MIRiP. Wyróżnienie odebrał prezes Wiesław Jopek.

TTG Travel Experience 2024 Rimini

TTG Travel Experience 2024 Rimini

Na adres prezesa Wiesława Jopka napłynęło zaproszenie do udziału w naborze, którego celem jest wybór dwóch podmiotów reprezentujących Stowarzyszenie w trakcie targów TTG Travel Experience 2024 Rimini, które odbędą się we Włoszech w Rimini, w dniach 9-11 października 2024 r.

Kryształy Soli 2024

Kryształy Soli 2024

W załączeniu zamieszczamy przesyłam pismo Członka Zarządu Województwa Małopolskiego - Pani Iwony Gibas z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o trwających naborach do Nagród Województwa Małopolskiego - Nagrody dla najlepszych organizacji pozarządowych KRYSZTAŁY SOLI 2024 oraz Nagrody dla osób działających na rzecz dobra innych AMICUS HOMINUM 2024:

Mecenas Dziecięcych Talentów

Mecenas Dziecięcych Talentów

Wiceprezes Jerzy Kotala w imieniu prezesa Wiesława Jopka odebrał statuetkę przyznaną Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w 12. Edycji Projektu Mecenas Dziecięcych Talentów.
Limanowa zaprasza na rowery

Limanowa zaprasza na rowery

Oddział KKKw Limanowie proponuje urządzenie jednodniowego rajdu rowerowego na trasie: Stary Sącz – Piwniczna Zdrój w dniu 15 czerwca 2024
(sobota; 8 rano).

Więcej dorobią renciści i wcześniejsi emeryci

Więcej dorobią renciści i wcześniejsi emeryci

Od 1 czerwca zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które skończyły 60 i emerytów, którzy ukończyli 65 lat.
Do emerytur i rent można dorabiać, trzeba jednak pamiętać o tym, że istnieją limity przychodów. Ich przekroczenie może spowodować, że ZUS zmniejszy lub zawiesi wypłatę świadczenia. Nie dotyczy to jednak wszystkich świadczeniobiorców. O limitach muszą pamiętać tzw. wcześniejsi emeryci (którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego) i renciści.

Krakowskie obchody Święta Rzemiosła 2024

Krakowskie obchody Święta Rzemiosła 2024

W niedzielę, 26 maja 2024 roku w Krakowie uroczyście obchodzono Święto Rzemiosła. Z tej okazji w Bazylice Mariackiej odprawiona została msza święta, rzemieślnicy złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających tragiczną śmierć Walentego Badlaka i przysięgę Tadeusza Kościuszki. Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym członkom cechów i osobom zasłużonym dla rzemiosła.

V Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

V Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorcy w Zabrzu oraz towarzyszącą mu konferencję, która odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Hotelu Diament ul. 3 Maja 122A, 41-800 Zabrze.

Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym

Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym

W piątek, 17 maja 2024 roku oficjalnie otwarto Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, a realizatorem firma Artim. Swoje wyroby oferują w blisko 70 stoiskach rzemieślnicy i kupcy z małopolski, ale także z zagranicy np. z Węgier.

Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Z upoważnienia Pana Józefa Gawrona, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w posiedzeniu Małopolskiej Rady ds. Sukcesji i Transferu Biznesu (dalej Rady), które odbędzie się 24 maja 2024 roku, o godzinie 10.00. w Sali Sejmiku Województwa Małopolskiego, VII p., ul. Racławicka 56 w Krakowie.