Tradycyjnie w uroczystość Trzech Króli Janusz Chwajoł, starszy Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych zaprosił na spotkanie opłatkowe i noworoczne do siedziby cechu przy placu Wolnica. Przyszło wielu znakomitych gości, wśród nich byli m.in. poseł na Sejm RP Józef Lassota, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i proboszcz parafii Bożego Ciała ks.  Piotr Walczak CRL. Janusz Chwajoł serdecznie powitał przedstawicieli krakowskiego Bractwa Kurkowego z aktualnym królem Zbigniewem Kwaterem z marszałkami Janem Grzegorzem Pacutem i Adamem Rajpoldem oraz byłych królów Kazimierza Jarosza i Tadeusza Trzaskę.

środa, 04 styczeń 2017 20:47

Noworoczne spotkanie z kolędą

Marek Patecki prezes KIA Motors Kraków, członek Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej zaprasza na Koncert i noworoczne kolędy w sobotę 7 stycznia w Centrum Macierz Polonii w Michałowicach od godz. 16.30. Części liturgicznej przewodniczył będzie jego ekscelencja ks. inf. Władysław Gasidło, prepozyt Kapituły Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Pobierz plik pdf

wtorek, 03 styczeń 2017 22:54

Łemkowyna na Rynku Głównym w Krakowie

Dziewięć grup kolędniczych z Gorlic i okolic wystąpiło wczoraj w Krakowie na estradzie Targów Bożonarodzeniowych. Około 150 osób przemaszerowało ze spiewem spod Barbakanu ulicą Floriańską do Rynku Głównego. Większość stanowiła młodzież szkolna, ale występowali również studenci i starsi muzycy. Poza kolędami uczestnicy korowodu łemkowskiego zaprezentowali również jasełka.Przegląd łemkowskich grup kolędniczych to jedno z ostatnich wydarzeń Targów Bożonarodzeniowych, które zakończą się 8 stycznia.

poniedziałek, 02 styczeń 2017 19:17

DZIEŃ PATRONA

Dnia 13 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Gościem specjalnym tej uroczystości był prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej pan Wiesław Jopek. Centralnym punktem obchodów tego dnia był turniej wiedzy pt. „Krakowska Kongregacja Kupiecka w historii miasta i szkoły”. Trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI rywalizowały ze sobą w trzech etapach tego konkursu: Daty i wydarzenia; Historia kupiectwa; Co wiesz o Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej; Sztandar szkoły. Turniej miał uroczysty charakter i odbył się na sali gimnastycznej gdzie na widowni swoich reprezentantów dopingowali koledzy i koleżanki z klas, a życzenia powodzenia przekazał pan dyrektor Artur Pasek. Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana, zwycięzców turnieju wyłoniła dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce i główną nagrodę w konkursie wiedzy o patronie zajęła kl. VI A (drużyna w składzie: Monika Bugajska, Krzysztof Rogoda, Magda Skiba). Doceniając zaangażowanie wszystkich startujących drużyn, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum